Zaabonuj

Wklep swój adres email:

Zdzielal:FeedBurner

Popularne posty

Obserwatorzy

Blog - wieczorna

Link do strony wspolnoty

https://sites.google.com/site/wspolnotarastafari/

Lista działów

Korzenie - magazyn reggae

Łączna liczba wyświetleń

O uprzedzeniach wobec palaczy gandzi

Jestem rastafarianinem, i odkąd katolicy z PiS i LPR przejęli władzę, wiele młodych ludzi wyemigrowało do innych krajów. Wg moich szacunków co najmniej 1/3 spośród tych młodych ludzi którzy wyjechali byli palaczami marihuany. Straciłem wszystkich przyjaciół za wyjątkiem jednego, ale on także wyjeżdża pod koniec tego miesiąca. To moja osobista tragedia ponieważ wszyscy moi przyjaciele którzy są rastafarianami albo nie są katolikami wyjadą. Tylko jeden inny przyjaciel zostanie ale on jest konserwatywnym katolikiem i ma zupełnie inny styl życia.


Sądzę że jednym z powodów masowej emigracji z jest fakt trudności jakie napotykają palacze marihuany w Polsce. Katolicy z PiS i LPR, którzy obecnie objęli władzę, traktują marihuanę jako część czegoś co jest niekatolickie, i jako że chcą zapobiegać przechodzeniu ludzi do innych wyznań nałożyli bardzo ścisły zakaz na marihuanę biorąc ja za część innej duchowości.
Ostatnio odwiedziłem Karnawał Notting Hill w Londynie, który jest dużym rastafariańskim karnawałem tańczenia, śpiewania i palenia marihuany. Obecnie jest największym festiwalem ulicznym w Europie, i odwiedza go ponad milion ludzi. Widziałem że dużo policji było wszędzie porozmieszczanej, ale jej zadaniem było dbanie o łatwy przepływ tłumów ludzi (jako że na festiwalu było ponad milion osób, wiele ulic kompletnie się zatkało ponieważ weszło na nie zbyt wiele ludzi) raczej niż interesowanie się osobami palącymi lub sprzedającymi marihuanę.

Ponadto widziałem wielokrotnie jak policja była używana jako siła porządkowa na mniejszych festiwalach i imprezach rastafariańskich w mojej okolicy w Brytanii i nie było problemem by przy nich palić. A w Polsce nie jest tak, słyszałem że naprawdę niektórzy ludzie są wsadzani do więzień za palenie marihuany, słyszałem też że policja ostatnio zaczęła przeszukiwać ludzi czy ci mają marihuanę przy sobie. Obecnie jest dużo trudniej kupić marihuanę. I nikt nie organizuje karnawałów…

Co ma wspólnego ośmiu członków brytyjskiego gabinetu cieni, trzecia część dyrektorów finansowych brytyjskich korporacji i 9 % dorosłych w Wielkiej Brytanii? Palenie marihuany. W mojej opinii katoliccy fundamentaliści są przeciwko marihuanie z powodu ich religii. Chcą zmusić innych ludzi do postępowania tak samo, nie zdając sobie sprawy z tego że inne wierzenia są zorientowane wokół marihuany. Tak było z wczesnym Judeo-chrześcijaństwem, i stamtąd, a także z hinduizmu, marihuana weszła do Rastafari.

Kanehbosm, biblijne słowo znaczące kannabis, jest często używane w Starym Testamencie. Kannabis było dominującym i głównym sakramentem. Procedura namaszczania stosowana wobec królów, kapłanów i proroków bazowała na oleju do namaszczania zawierającym ogromne ilości THC (substancji czynnej z marihuany)- w składnikach tego oleju podanych w Biblii wymienia się kannabos.

Wielu rasta wierzy iż Mojżesz, który dostrzegł posłańca Boga w ogniu z krzewu, mówił o paleniu marihuany w sposób typowy dla nomadycznych plemion- poprzez wrzucenie rośliny do ognia i wdychaniu dymu. Przestrzegam nakazów dietetycznych Nazireatu (Księga Liczb rozdz. 6). Jestem weganinem, niekiedy nawet frutarianem. Nawet nie piję zwykłej herbaty ponieważ wiem że jest niezdrowa. Herbata jest bardziej szkodliwa od marihuany i raporty medyczne (np. raport WHO) potwierdzają to. Piję tylko herbaty owocowe, ja czynią to rasta.

Po moim przyjeździe na wakacje do Polski z Brytanii, gdzie żyję, moje zdrowie strasznie się pogorszyło. Czyniłem te same rzeczy co moi przyjaciele- picie piwa i palenie papierosów, próbując dowiedzieć się jak normalnie żyją w Polsce ludzie gdy nie ma tyle marihuany. Chciałem po prostu być otwartym na innych ludzi i testować to co oni robią.

To okazało się być katastrofą- papierosy i piwo czynią ludzi bardziej niezdrowymi, powstrzymują ich od myślenia. Marihuana powoduje że ludzie myślą i usuwa mgłę która wypełnia twój mózg i powstrzymuje cię od wiedzenia rzeczy dużo bardziej jasno i wyraźnie- po prostu tak ona działa. Papierosy i alkohol czynią ludzi coraz bardziej słabszymi.

Ponadto, są to substancje uzależniające, podczas gdy dowiedziono że marihuana nie uzależnia fizycznie, a „nadmierne użycie i skargi na niemożność przestania są niecodzienne”[1]. Testowałem to. Ludzie w Polsce żyją w bardzo niezdrowy sposób, głównie z powodu alkoholu i papierosów. Słyszałem że konsumpcja tytoniu w Polsce jest najwyższa w Europie. Także konsumpcja alkoholu jest przesadna- nigdy w życiu nie widziałem ludzi konsumujących tyle alkoholu co tu.

[1] http://www.merck.com/mrkshared/mmanual/section15/chapter195/195e.jsp

Posted by Adam Phoo on 13:44. Filed under , , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for O uprzedzeniach wobec palaczy gandzi

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć