Zaabonuj

Wklep swój adres email:

Zdzielal:FeedBurner

Popularne posty

Obserwatorzy

Blog - wieczorna

Link do strony wspolnoty

https://sites.google.com/site/wspolnotarastafari/

Lista działów

Korzenie - magazyn reggae

Łączna liczba wyświetleń

Korzenie RastafarI

Korzenie RastafarI tkwią w wierzeniach starożytnego Egiptu. Faraon Echnaton (Amenhotep IV) ze swoją żona, Nefretete, wprowadził henoteizm- wiarę w jednego Boga. Połączył w tym celu w jednego Boga pozostałych bogów starożytnego Egiptu. Wykształceni ludzie pod koniec rządówe Echnatomna byli świadomi że pozostali "bogowie" są tylko częściami tego jednego. Echaton złączył w jedno Ra, Horusa i Amona. u rasta tak jak w starożytnym Egipcie uznaje się że ludzkość/ludzie nie są odseparowani od Jah, ale po prostu sa jednym. Na tej podlinkowanej stronie pisze że rasta uznają Ra (czconego przaez Egipcjan jako boga słońca) za siłę dającą życie.

Echnaton i Nefretiti pod emblemem Atona

Popiersia tych ludzi zaskakują: nigdy wcześniej nie było tak realistycznych odwzorowań ludzi. Faraon Amenhotep IV jako pierwszy przedstawiany był z rodzina, otoczony dziećmi, swoja piękna żona Nefretete. Wszyscy są dziwnie uśmiechnięci. Nefretete pojawia się w niespotykanych dla żony faraona pozycjach- jest to znak iż miała dużo wyższą pozycję niż normalne kobiety i była niemal kimś w rodzaju faraona. To oni stworzyli monoteizm, wiarę w jednego Boga. Jest nawet opera Philipa Glassa o Echnatonie. Został on uznany za jednego z trzech najważniejszych ludzi świata za swoją reformę religijną.


Amenhotep IV- Echnaton


Echnaton z żoną Neftetete i dziećmi pod emblemem Atona
Nefretete

Mojżesz był adoptowany przez żonę egipskiego kapłana. Mówi się także o tym ze sam byłe egipskim kapłanem. Wyznawał monoteizm, i jeśli go gdzieś poznał, to tylko w Egipcie.

Posted by Adam Phoo on 10:28. Filed under , , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Korzenie RastafarI

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć