Zaabonuj

Wklep swój adres email:

Zdzielal:FeedBurner

Popularne posty

Obserwatorzy

Blog - wieczorna

Link do strony wspolnoty

https://sites.google.com/site/wspolnotarastafari/

Lista działów

Korzenie - magazyn reggae

Łączna liczba wyświetleń

Duchowa świadomość

Rasta to nie religia. Religare po łacinie znaczy wiązać, chodziło o kontrolę społeczną sprawowaną przez kościelnych kapłanów, o manipulowanie ludzką potrzebą powrotu do źródła życia, o przywiązanie ludzi do kapłanów i kościołów i posiadanie władzy nad nimi. Kiedyś kapłani zabierali Boga ludziom i to oni mieli dzięki temu władzę nad ludźmi, bo o tą władzę im chodziło i wciąż chodzi. A rasta tym nie jest. Rastafari jest o wolności. Rasta jest świadomością duchową, jest ścieżką na której wszystko sam musisz zbadać. Tutaj nie ma prawd wiary, dogmatów, schematów. Ta ścieżka jest poczuciem obecności Jego ponad nami.


Aby być rasta trzeba bardzo chcieć. Ale nawet jak bardzo chcesz to bardzo trudno jest być rasta bo wszyscy błądzimy i grzeszymy. Ja o sobie za bardzo nie mówię rasta bo wiem za mało i postępuję zbyt grzesznie niekiedy. Ale sam mieszkam w dzielnicy w której mieszka wielu rasta, i widzę że jednak można tak żyć. Poza tym jak ktoś mnie spyta o moją wiarę, to mówię że najwięcej wiem o rasta bo tak jest.

"Musimy przestać mylić religię z duchowością. Religia to zbiór zasad, reguł i rytuałów stworzonych przez ludzi które miały w zamierzeniu pomóc ludziom duchowo. Z powodu ludzkiej niedoskonałości religia stała się skorumpowana, polityczna, dzieląca, stała się narzędziem do walki o władzę. Duchowość to nie teologia albo ideologia. To po prostu droga życia, czysta i pierwotna jak dana przez Najwyższego. Duchowość to sieć łącząca nas z Najwyższym, z wszechświatem i do siebie nawzajem!"- Jego Cesarska Wysokość Haile Selassie I

Po angielsku to samo: "We must stop confusing religion, and spirituality. Religion is a set of rules, regulations, and rituals created by humans which were supposed to help people spiritually. Due to human imperfection religion has become corrupt, political, divisive, and a tool for power struggle. Spirituality is not theology or ideology. It is simply a way of life, pure and original as given by the Most High. Spirituality is a network linking us to the Most High, the universe, and eachother."

(obrazki cesarza pochodzą ze zbiorów na www.scribe73.com)

Posted by Adam Phoo on 10:14. Filed under , . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for Duchowa świadomość

Prześlij komentarz

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć